CLJ U-15: Remis z Wisłą Kraków

W meczu 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 Garbarnia Kraków bezbramkowo zremisowała z Wisłą Kraków.

– Po raz kolejny spotkaliśmy się z bardzo dobrym przeciwnikiem, który ma swój odważny styl gry. Wiedzieliśmy, ze aby powalczyć o jakiekolwiek punkty, musimy wejść na maksymalny poziom zaangażowania i determinacji. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Wisła dobrze czuje się z piłką przy nodze, lubi mieć kontrolę nad spotkaniem, więc chcieliśmy wywrzeć jak największą presję na przeciwniku, aby miał dyskomfort czasu. Początek pierwszej i drugiej połowy był słaby w naszym wykonaniu, nie do końca realizowaliśmy zadania na poszczególnych pozycjach, to pozostała część meczu była obiecująca, ponieważ byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla drużyny Wisły. Mimo że rywale w pierwszej połowie nie wykorzystali rzutu karnego, to od tego momentu złapaliśmy więcej pewności siebie i pomogło nam to rywalizować w tym meczu. Wartość remisu z tego tygodnia w porównaniu z poprzednim jest nieporównywalnie większa ze względu na odpowiednie nastawienie mentalne i podejście do meczu. Widząc taką drużynę, jestem spokojny, że w najbliższym czasie uda nam się zaznać smaku zwycięstwa w tej wymagającej lidze – podsumował trener Mateusz Ząbczyk.

W kolejnym ligowym spotkaniu „Brązowi” zmierzą się z KKP Korona Kielce. Spotkanie odbędzie się w sobotę 9 września o godzinie 10:00 w Kielcach.

Garbarnia Kraków – Wisła Kraków 0:0
Żółte kartki: Konieczny, Dudzik, Faracik, Janik – Hejmo.

Garbarnia Kraków: Porębski – Duda, Zagórowski, Kukla, Konieczny (79′ Sitarski), Puchała (55′ Lupa), Wojnowski (41′ Faracik), Jantas (50′ Mocio), Cyrson (50′ Janik), Dudzik (55′ Ludźmierski), Nowak.

Wisła Kraków: Karpenko – Zdeb, Gołąb, Krasek, Łakomy, Idziak, Pławiński, Wajda, Bąk, Cichy, Pałka.