U-15: Porażka ze Stalą Rzeszów

W meczu 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 Garbarnia Kraków uległa w meczu wyjazdowym Stali Rzeszów 0:3.

Wiedzieliśmy, że przyjdzie nam rywalizować z wymagającym przeciwnikiem. Mimo że kilka początkowych minut meczu mogło wskazywać, że będziemy w stanie nawiązać rywalizację i walczyć o korzystny rezultat to na dystansie całego spotkania Stal Rzeszów była zdecydowanie lepsza. Brakowało nam tego dnia lepszego interpretowania sytuacji boiskowych, odwagi w budowaniu ataków i liderów, którzy w ciężkich momentach wzięliby odpowiedzialność na swoje barki. Dodatkowo w defensywie, mimo że w wielu dobrych momentach inicjowaliśmy pressing, to zbyt łatwo przegrywaliśmy pojedynki jeden na jeden, które sprawiały, że przeciwnik kreował wiele dobrych sytuacji. Choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a po przerwie udało nam się zmienić parę rzeczy i wyglądały pozornie lepiej, to nasz brak konsekwencji w bronieniu z pozornie niegroźnych sytuacji sprawił, że straciliśmy bramki i tak naprawdę nie mieliśmy punktu zaczepienia, aby nawiązać rywalizację o korzystny rezultat. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu wrócimy na swoje odpowiednie tory, bo tego dnia nie byliśmy w 100% sobą – skomentował trener Mateusz Ząbczyk.

Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków 3:0 (0:0)
Bramki: 45′ Dobruk, 55′ Opyd, 80+1′ Dolata.
Żółte kartki: 15′ Kobosz, 30′ Dudczak, 42′ Siekaniec.

Stal Rzeszów: Chrapusta – Groń (75′ Jagiełowicz), Perduta, Kubal (62′ Tomczuk), Dobruk, Opyd (74′ Śmigiel), Kobosz, Cecuła, Dudczak (41′ Dolata), Siekaniec (70′ Jeleniewski), Lizak (62′ Gołacki).

Garbarnia Kraków: Porębski – Duda, Zagórowski (52′ Dudzik), Lupa (65′ Kukla), Konieczny, Mocio (41′ Puchała), Kincel (52′ Wcisło), Jantas (52′ Pi. Gniadek), Pr. Gniadek (65′ Gronowski), Nowak, Kovalskyi.

W kolejnym meczu podopieczni trenera Mateusza Ząbczyka zmierzą się z Koroną Kielce. Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 marca o godzinie 12:00 i zostanie rozegrane przy ul. Rydlówka 23.